(ці тексти я копіюю сюди зі своєго ФБ-акаунта Оля Несаднешкола, присвяченного нашій маргінальній освітній траєкторії)
"Енциклопедія видатних винаходів", Ранок, 2021
Я не фанат поверхневої інфографіки, але ця серія нічого та й дітям сподобалося. Тексту небагато, але він в принципі тямущий та цікавий. Важливі винаходи людства: від колеса до ракетоносія. Про кожний - історія, принцип дії, факт про українське в цій сфері та про сучасне застосування.
"Як тварини сплять?", П.Бартікова, Ранок, 2020
Її обрав у бібіліотеці Лео, але розчаровані були усі. Оце знаєте набір вирваних з контексту фактів (про сон - один з десяти), серед них жартики, які діти сприймають за чисту монету. Ані розуму, ані серцю, як на мене.
"Реактори не вибухають" К.Міхаліцина, Портал, 2020.
Читали в березні цю глибоку книгу про Чорнобильську катастрофу, а тепер Степан знову запросив її в бібліотеці. Не скажу, що мене таке читво зараз заспокоює, але йому чомусь воно потрібно. Тож перечитали. Книга - супер, тема розглянута з усіх боків: наукового, технічного, політичного, історичного, екологічного та емоційного. Вік, напевно, від 11 років і для дорослих, але Степан в захваті, тож залежить від дитини. Подивіться її на сайті видавництва, дуже раджу.
"Книга о языке", Ф.Фолсом, Прогресс, 1974 Почитуємо цей фоліант час від часу. Цього разу звернулися до нього, обговорюючи актуальну у нас зараз тему письма. Зацікавилися, що з'явилося раніше: прописні літери чи "друковані". Ну і понеслася: шумери, єгиптяни, ієрогліфічне та демотичне письмо, розеттський камінь та глиняні таблички... І це тільки одна глава. Книга - вогонь, мрію про доповнене перевидання українською.
"Мумии", Ф.Стил, Махаон, 1999
Цікава тема, традиційне викладення. Сподобалося обом синам. Не раджу тим, хто боїться теми смерті або таких деталей, як крюки для витягання мізків через ніс померлого.
"Дзеркало цивілізацій. Середньовіччя", Дж.Казеллі, Ранок, 2004.
Достатньо серьйозне й при цьому не нудне заглиблення в тему, без загравань, але цікаво й зрозуміло. Книгу тільки почали, тож розповім ще. Тим більше, що у нас тут намітилося занурення в Середні віки.
Ну а щодо художки, то ми з захопленням продовжуємо читати "Володаря кілець".
Все, закінчую писати, бо кличуть читати))))
Немає коментарів:
Дописати коментар