середу, 31 серпня 2022 р.

Середньовіччя, радіація, мумії та Фродо

 

Як завжди, сумлінно розповідаю про все, що ми читали. І про новинки, які є сенс радити або НЕ радити, і про старе (пошукайте в бібліотеках, як це робимо й ми), і про те, що ми дочитуємо, перечитуємо. Останнє пишу для того, щоб в принципі було видно, як виглядає наша освіта, з чого складається. Бо читання - це величезний її шмат.

(ці тексти я копіюю сюди зі своєго ФБ-акаунта Оля Несаднешкола, присвяченного нашій маргінальній освітній траєкторії)

📖 "Енциклопедія видатних винаходів", Ранок, 2021
Я не фанат поверхневої інфографіки, але ця серія нічого та й дітям сподобалося. Тексту небагато, але він в принципі тямущий та цікавий. Важливі винаходи людства: від колеса до ракетоносія. Про кожний - історія, принцип дії, факт про українське в цій сфері та про сучасне застосування.

📖 "Як тварини сплять?", П.Бартікова, Ранок, 2020
Її обрав у бібіліотеці Лео, але розчаровані були усі. Оце знаєте набір вирваних з контексту фактів (про сон - один з десяти), серед них жартики, які діти сприймають за чисту монету. Ані розуму, ані серцю, як на мене.

📖 "Реактори не вибухають" К.Міхаліцина, Портал, 2020.
Читали в березні цю глибоку книгу про Чорнобильську катастрофу, а тепер Степан знову запросив її в бібліотеці. Не скажу, що мене таке читво зараз заспокоює, але йому чомусь воно потрібно. Тож перечитали. Книга - супер, тема розглянута з усіх боків: наукового, технічного, політичного, історичного, екологічного та емоційного. Вік, напевно, від 11 років і для дорослих, але Степан в захваті, тож залежить від дитини. Подивіться її на сайті видавництва, дуже раджу.

📖 "Книга о языке", Ф.Фолсом, Прогресс, 1974 Почитуємо цей фоліант час від часу. Цього разу звернулися до нього, обговорюючи актуальну у нас зараз тему письма. Зацікавилися, що з'явилося раніше: прописні літери чи "друковані". Ну і понеслася: шумери, єгиптяни, ієрогліфічне та демотичне письмо, розеттський камінь та глиняні таблички... І це тільки одна глава. Книга - вогонь, мрію про доповнене перевидання українською.

📖 "Мумии", Ф.Стил, Махаон, 1999
Цікава тема, традиційне викладення. Сподобалося обом синам. Не раджу тим, хто боїться теми смерті або таких деталей, як крюки для витягання мізків через ніс померлого.

📖 "Дзеркало цивілізацій. Середньовіччя", Дж.Казеллі, Ранок, 2004.
Достатньо серьйозне й при цьому не нудне заглиблення в тему, без загравань, але цікаво й зрозуміло. Книгу тільки почали, тож розповім ще. Тим більше, що у нас тут намітилося занурення в Середні віки.

📖Ну а щодо художки, то ми з захопленням продовжуємо читати "Володаря кілець".
Все, закінчую писати, бо кличуть читати))))

Немає коментарів:

Дописати коментар